"Yükleniyor..."

Piller

Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

S.S.S. Piller

Piller serin ve kuru bir yerde saklanmalıdır. Buzdolabında saklamanızı tavsiye etmiyoruz.
İşitme cihazınız için gerekli olan pilleri dilediğiniz yerden satın alabilirsiniz. İşitme cihazı pili olduğuna ve son kullanma tarihinin geçmemiş olmasına dikkat etmeniz gerekir.
İşitme cihazları için uygun olan voltaj saat pillerinden farklıdır. Alacağınız pil 1.4 volt olmalıdır. İşitme cihazı pilleri 5, 10, 13, 312, 675, 675 Power numaralarına sahiptir ve dünya çapında aynıdır. Pilin numarasını hatırlayamadığınız durumlarda pil paketinin rengini aklınızda tutabilirsiniz. Her bir numara pile ait paket rengi tüm dünyada aynıdır.
Pil çeşitlerini kolayca birbirinden ayırmanıza yarıyor. Böylece kullandığınız pilin numarasını hatırlayamazsanız bile bu evrensel renklendirme sayesinde daha kolay hatırlayabilirsiniz.
Her pil numarasının bir rengi vardır, şöyle ki;
Kesinlikle hayır. İşitme cihazınızda kalıcı hasara sebep olabilir.
Zinc Air kelimesinin Türkçe’si Çinko-Hava anlamına gelir. İşitme cihazlarındaki kullanılan pillerin üretim/kullanım şeklini ifade eder. İşitme cihazı pilinin üzerindeki etiketi çıkarttığınız zaman ortamdaki havayı pilin içine alır ve normal pillerden çok daha fazla bir enerji yoğunluğu sağlayarak çalışır. Zinc Air teknolojisi ile aynı boyutlardaki pillere göre iki kat daha fazla kullanım ömrü sağlanır.
Sadece bazı özel 675 numaralı piller şarj edilebilme özelliğine sahiptir. Diğer pillerin şarj edilebilme özelliği yoktur. Ayrıca dikkat edilmesi gereken bir husus da şarj edilen piller ile kullanılan işitme cihazlarında alınan performansın çoğu zaman etkili olmadığı görülmüştür.
Markalara göre kullanım süreleri farklılık gösterebilir. Kullanım tecrübelerinize ve tanınmış markalara göre tercih yapabilirsiniz.

İşitme Kaybı

İşitme kaybı nedir ve nasıl oluşur? İşitme kaybı tipleri nelerdir?

Göster

İşitme Testi

Son teknoloji test cihazlarıyla detaylı ve güvenilir işitme testleri

Göster

Cihaz Uygulaması

Dünyanın en büyük markaları ile işitme sorunlarınızı çözüyoruz!

Göster